רשימת קריאה מומלצת

המשקיע הנבון – ספר היסוד להשקעות ערך בבורסה
מאת בנג'מין גראהם 

בנג'מין גראהם, יועץ ההשקעות הגדול ביותר של המאה ה-20, לימד אינספור אנשים והשפיע על רבים נוספים בכל העולם. תורת "השקעות הערך" של גראהם, שמגינה על משקיעים מטעויות בסיסיות ומלמדת אותם לפתח אסטרטגיות ארוכות טווח, הפכה את המשקיע הנבון לתנ"ך של הבורסה עוד כשראה אור לראשונה בשנת 1949.

הספר הקטן שמכה את השוק בגדול – איך להשקיע בבורסה ולהרוויח יותר
מאת ג'ואל גרינבלט

פרופ' ג'ואל גרינבלט ילמד אתכם כיצד להשיג בתיק ההשקעות שלכם תשואה שנתית כפולה מהתשואה השנתית הממוצעת של שוק המניות. לעולם לא מוקדם מדי או מאוחר מדי להתחיל להשקיע, ומי שינהג לפי הצעדים הפשוטים ו"נוסחת הקסמים", יוכל להגיע לתוצאות יוצאות מהכלל וארוכות-טווח, בסיכון נמוך ביותר.

חוק מס' 1 – אסטרטגיה פשוטה להשקעות מוצלחות
מאת פיל טאון

כיצד הפך המחבר אלף דולר למיליון דולר בחמש שנים בלבד ואחר כך המשיך לעשות מיליונים רבים נוספים. לאחר ששאב את השראתו מוורן באפט, מגלה המחבר לקוראים כיצד אי-הפסד של כסף מביא לרווחים מופלגים במידה שלא תיאמן, כיצד לפרוש מהעבודה עשר שנים לפני הזמן וליהנות מהחיים.

79 סיבות למה לא להשקיע בשוק ההון – וסיבה אחת טובה למה כן

סקירה קצרה של רגעי השפל בבורסה משנת 1934 ועד 2013 – ובונוס קטן בסוף שמוכיח שלמרות הכל, הסבלנות והאומץ משתלמים לאין שיעור.
לקריאת המאמר

אנומליה של שוק המניות מתחילת שנת 2015

מאת ד"ר ווסלי ר. גריי, PhD

ד"ר ווסלי ר. גריי (Wesley R. Gray) הוא רופא, סופר, מרצה ומנהל תיקי השקעות. בעל חברת ניהול ההשקעות alpha archiect, העוסקת בהשקעות לטווח ארוך.
לקריאת המאמר    להורדה

אסטרטגיות ערך מנצחות בטווח הארוך

מאת רופרט הרגריבס

רופרט הרגריבס (Rupert Hargreaves) הוא משקיע בניירות ערך בהשראת הערכים שהכתיב בנג'מין גרהאם, וכותב על כך בבלוג שלו, העוסק בנושאים פיננסיים.
לקריאת המאמר   להורדה

על מנת להרוויח כסף מהשקעה במניות צריך שיהיה לך את
החזון לזהות אותן,
את האומץ לקנות אותן
ואת הסבלנות להחזיק בהן.
– תומס פלפס